“В єдності – сила, в силі – перемога!”

Опис  «Доброго  діла»

Військово-патріотичний напрямок – один  із пріоритетних у виховній роботі педагогічного колективу  філії «Диківська ЗШ І-ІІІ ступенів». Формуванню національно свідомої, патріотично налаштованої особистості сприяє участь у Всеукраїнській дитячо- юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»). У рамках цього проекту в школі організовано козацький рій «Пернач», який діє під гаслом: «В єдності – сила, в силі- перемога!». Рій став рушійною силою Доброго діла «Допоможи воїну», розпочатого за ініціативою учнівського парламенту.

Робота  згуртувала весь колектив навчального закладу  на засадах співдії та співпраці:

 

Учнівський  парламент                  Команда  рою  «Пернач»

 

 

Добре   діло

Колектив учнів, батьків                               Колектив    педагогів

 

Важкі  часи настали зараз в Україні: війна, розруха, тисячі жертв. Та наші герої не здаються і продовжують тримати більшу частину Донецької та Луганської області під контролем, не даючи агресору можливості перемогти. У наші дні, як ніколи, українці пройнялися духом єдності, усвідомленням себе як нації. Однак страшною ціною за цей справжній патріотизм стали сотні загиблих та тисячі поранених  наших співвітчизників. Школа  активно почала допомагати тим, хто служить в АТО, хто ризикує кожен день своїм життям заради миру і спокою в Україні, заради єдності Батьківщини. З цією метою й було започатковане Добре діло «Допоможи воїну». На  урочистій лінійці 25.05.17 р. був  даний старт Доброму ділу, ініціатива якого належала учнівському парламенту та команді рою «Пернач». Були  закуплені теплі речі та продукти для бійців АТО. Приносили великі пакети з речами та продуктами харчування від всієї сім’ї. Спаковані у великі мішки речі відправляли у військові  частини. Члени  парламенту та команда рою закупили найнеобхідніші для поранених речі: теплий одяг, мед, печиво, цукерки, каву, електричні чайники.

 

Фото 1.Великодній  кошик воїнам АТО, квітень 2018 р., козацький рій «Пернач»

Волонтерська діяльність впливає не тільки на свідомість, але і на відповідну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності відкрити душу назустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння. Тому разом з гуманітарною допомогою для військових шкільний  парламент і козацький  рій організували допомогу також  і для переселенців із зони АТО.

У школі  учасники рою «Пернач» організували зустрічі з випускниками-воїнами АТО. У шкільні роки вони були бешкетникими й забіяками, а деякі, навпаки, розумниками й фантазерами. Іноді вони не виконували домашні завдання, але головний життєвий іспит мужні випускники школи  склали, коли Україна потребувала допомоги сильних і сміливих, відчайдушних і мудрих.Вони стали на захист її цілісності. Школа пишається своїми випускниками-воїнами АТО, серед яких:  Карауш Олександр, Карауш  Вадим, Голосюк  Олександр, Полоз Олег, Дишук  Ярослав, Грузин  Ігор, Дишук  Михайло, Грузин  Сергій, Неміш  Олександр, Чалий Сергій, Гринець  Олег, Романчук Юрій та інші безстрашні юнаки. Для сьогоднішніх учнів  школи  вони — справжні герої. Діти почули їхні правдиві розповіді про жахіття війни, переконалися,  що учнівська допомога є потрібною і необхідною саме зараз не скореним бійцям.Під час зустрічей найчастіше недавні випускники чули слова: «Ми  молимося за те, щоб ви повернулися з цієї війни живими й здоровими!»

Фото 2. Зустріч  із  випускниками – бійцями  АТО,  листопад  2017р.,  Карауш Вадим

Фото 3.  Зустрічі з випускниками – героями АТО,  випускник  Карауш  Вадим,     березень 2018 р

Світлій пам’яті Петру  Балозі (нагороджений  медаллю «Захисник Вітчизни») , випускнику школи, командиру 1-го відділення 128-ої  окремої гірничо-піхотної бригади, який героїчно загинув 14.03 2016р. у  бою  між Мар,їнкою та Пісками, захищаючи цілісність, суверенітет  і  незалежність України  присвячений виховний захід «У нашій пам’яті- назавжди!» на честь відкриття дошки-пам,яті, який підготували та провели  учасники рою «Пернач», учні 9-11-их класів під керівництвом адміністрації школи. Учні декламували  вірші, пісні, ледве стримуючи сльози. Дорогими  і шанованими гостями пам’ятного дійства стали  рідні Петра  Балоги .Щемить душа, завмирає серце, скапує віск, а очі, сповнені слізьми, виплакують свої жалі. Біль пекучий, пронизливий, але зціпивши зуби, слухали  про головне : про життя і  становлення Героя , і немов бачили  його поруч. Бо пам’ять про нього жива. Він був народжений для життя.Мріяв, щоб  в Україні всі жили щасливо, боровся за  це, віддав найдорожче. Він не помер у душах наших, бо, як живий, крокує поруч. Йому  звіряємо свої помисли, на нього рівняємось, до нього поспішаємо на розмову. Горе  сім,ї  не зрівняти ні з чим, його не омиє час, його не зцілиш  та  його можна розділити навпіл. І наші учасники  рою, учні та вчителі завжди будуть раді вислухати, зрозуміти , розділити цей біль… І тепер гордяться  батьком  діти-сироти… І вірять, що загинув не дарма… Так, буде мир, закінчиться війна!..

І оживуть степи, озера і блакить,

Зігріє нас усіх в єдину мить

І подарує всім Господь любов і силу !

Герої не вмирають- в нас плекають віру!

Фото 4. Відкриття  дошки –пам’яті  воїну  АТО  Петру  Балозі,  травень  2017р.

Цього року  учасники рою «Пернач» просили  у Миколая здоров’я та подарунків не тільки для себе і своєї родини , а і для воїнів АТО. Долучилися до акції «Напиши листа воїну». Потім до акції  приєдналися  і  учні інших класів разом із своїми класними керівниками. З яким захопленням та любов’ю діти писали листи і малювали  малюнки  нашим солдатам! Старанно , з трепетом та любов’ю   учні  пакували коробки,  вкладали у пакунки  листи, образочки, обереги. На кожній коробці малювали сердечка, державну символіку , робили надписи: «Героям слава!», «Ви – герої!». На малюнках діти писали свої телефони. І як приємно були  здивовані , коли ,отримавши подарунки, до дітей телефонували солдати і дякували за підтримку і любов. Особливо  теплим  подарунком  став дитячий малюнок  та  лист  від  учениці  початкової  школи  Горієнко  Ілони, який потрапив саме до нашого  випускника – бійця Коваленко Сергія. Згодом  він  приїхав до дітей на зустріч  і показав цей лист-оберіг.

Фото5.Зустріч випускника-бійця АТО Коваленка С. з авторкою листа Горієнко І.

Це  не  перша акція, у  якій  беруть участь наші учні і  учасники  рою «Пернач». Актив  школи  під девізом «Допоможи воїну АТО» разом з вчителями та батьками підтримали акцію « Перше вересня без квітів». Зібрані  кошти  учасники рою  передали  на лікування  тяжко поранених  бійців, а для дітей – переселенців зі Сходу  учні школи зібрали м’які іграшки..

Роєм «Пернач » організований також  патріотичний  флешмоб  у вишиванці «Єдина  Україна ». Його мета – усвідомити нерозривний зв’язок минулого українського козацтва з теперішнім днем і  підтримати бійців  АТО, адже «Україна – єдина країна».

Фото 6. Патріотичний  флешмоб  « Єдина  Україна », травень 2017р.

 

Фото 7. Патріотичний  флешмоб  « Єдина  Україна », травень 2017р.

 

Фото 8.  “Засміялось сонце над степами,

Стрепенувся вересневий гай,

Як розцвів п’янкими прапорами

Мій  козацький  український край”.

Душа козацтва живе в мужніх учнях . Кожного року на урочистих лінійках школа  вклоняється гордим стягам рідного козацького краю.  Рій  «Пернач»  і  дружна шкільна  родина  за єдину вільну Україну!  Разом – і до кінця!

 

 

 

 

Start a Conversation

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *